Zbuloni Skraparin

Rajonin e gjelbër të Shqipërisë

Trekking

Zbuloni magjinë e natyrës së Skraparit

Ushqimi

Shijet dhe armoat e Skraparit

Itenerare me biçikletë

Udhëtoni në vendin e Ilirëve

Rafting

Rafting dhe kayaking në kanionin e Osumit

Alpinizëm

Ecni në malin Tomor

Produkte tipike

Produkte Tipike të Skraparit

ARTIKUJT MË TË FUNDIT

Festat në Dhjetor

Dita e Rinise 8 dhjetor Ne 8dhjetor 1990, studentet u rebeluan kunder regjimit komunist, dhe se bashku me ta u bashkua dhe populli. Protestat e tyre, shenuan fundin e kumunizmit dhe ardhjen e demokracise. Kjo dite, u dekretua nga parlamenti shqiptar si Dita e Rinise....

read more

Festat e Nentorit

Festa e flamurit 28 Nentor Kjo dite simbolizon pavarsine e Shqiperise nga nga nje periudhe e gjate pushtimi nga Perandoria Turke. Ne qytet organizohen ceremoni festive, me pjesmarrjen e shumte te qytetarve. Zhvillohen takime perkujtimore , koncerte festive etj. Festa...

read more

Festa në Tetor

Shenjterimi i Nene Terezes 19 Tetor Parlamenti shqiptar, diten kur Nena Tereze eshte shpallur si shenjtore, e ka dekretutuar si feste zyrtare, per shkak te origjines se saj Shqiptare. Shkollat dhe institucione te ndryshme bejne akitivite te shumta ne kete dite, lidhur...

read more

Pushimet tuaja në Skrapar